Ekrany informacyjne o poziomie zanieczyszczeń powietrza.

Z roku na rok po naszych drogach jeździ coraz to więcej samochodów. Co za tym idzie w powietrzu, którym na co dzień oddychamy, jest coraz więcej zanieczyszczeń. Oczywiście nie tylko komunikacja samochodowa jest winna pogorszeniu jakości powietrza. Składowych jest wiele, np. przestarzałe systemy grzewcze, elektrownie węglowe itd.

W dobie informacji, mieszkańcy polskich miast chcą wiedzieć, czym oddychają i tutaj wkraczamy MY z naszymi ekranami LED, które świetnie sprawdzają się jako tablice informujące o bieżącym stanie zanieczyszczenia powietrza. Dzięki komunikatom wyświetlanym ze stacji pomiaru jakości powietrza lub centralnego systemu informacji każdy w dowolnej chwili może sprawdzić, czy nie jest narażony na negatywne skutki smogu. W większości miast w Polsce do tej pory tego typu można było uzyskać jedynie ze specjalnych stron internetowych oraz aplikacji telefonicznych. Tablice informujące o zanieczyszczeniu powietrza powstają z myślą o tych mieszkańcach, którzy nie chcą bądź nie mogą korzystać z dotychczasowych kanałów informacji.

Ekrany LED przeznaczone do użytku zewnętrznego zapewniają czytelny odbiór w każdych warunkach pogodowych, zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo na takich tablicach możemy wyświetlać różne informacje graficzne, m.in. komunikaty służb miejskich dotyczących akcji mających na celu walkę z zanieczyszczeniem powietrza w mieście.

Jako firma UP LED posiadamy już doświadczenie związane z tematem wykorzystania ekranów LED jako tablic informujących o zanieczyszczeniach. W 2014 roku mieszkańcy Krakowa zdecydowali się na realizację pomysłu-montażu ww. tablic na terenie swojego miasta. Włodarze miasta przeznaczyli na ten pomysł 300 tyś. złotych z budżetu obywatelskiego. Nasza firma została wybrana spośród wielu, do realizacji tego projektu i jak się okazało i tym razem nie zawiedliśmy. Od początku współpraca z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przebiegała bez zarzutów, dzięki czemu projekt został wykonany w więcej niż zadowalający sposób. W ramach tego projektu na terenie miasta Kraków zamontowaliśmy 3 ekrany LED, P6 o wymiarach 1,728m x 2,304m – każdy z nich. Obudowa ekranów została wykonana z myślą o architekturze miejskiej, tak aby ekrany stanowiły integralną część zabudowy miejskiej. Na tablicach często nazywanych ,,Antysmogowymi’’ wyświetlane są dane o poziomie zanieczyszczenia powietrza (m.in. PM10, PM2.5, benzo(a)piren, NO2, ozon), a także informacje miejskie dotyczące np. dopłat przy wymianie pieców grzewczych.UP LED

     
ul. Przemysłowa 4,    37-450   Stalowa Wola,    woj. podkarpackie  
tel.: +48 15 819 32 50   e-mail: biuro@upled.pl     NIP: 8652561757